Fantastyczne rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Europa League! Legia objęła pierwszą pozycję w klasyfikacji grupy C po tym jak ograła Spartak z Moskwy!

Fantastyczne rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Europa League! Legia objęła pierwszą pozycję w klasyfikacji grupy C po tym jak ograła Spartak z Moskwy!

Należy sobie uświadomić, że piłkarskie zespoły z naszego kraju nieczęsto są w stanie zapewnić polskim fanom optymistyczne doświadczenia w zmaganiach europejskich. Co sezon drużyny z PKO Ekstraklasy ekspresowo odpadają w kwalifikacyjnych zmaganiach i kończą swój udział w rozgrywkach europejskich i jesteśmy oswojeni z tym. W aktualnie trwającym sezonie kibice piłkarscy z naszego kraju mogli być jednak znacznie mocniej ucieszeni z formy piłkarskich zespołów. W finalnym rozrachunku jedynie Legia zakwalifikowała się do grupowych zmagań europejskich zmagań, jednakże reszta klubów w okresie kwalifikacyjnych potyczek radziła sobie całkiem dobrze. Jednakże dzisiejszego dnia chcielibyśmy się skoncentrować na dyspozycji Legii Warszawa, która w środowy wieczór zaczęła walkę w grupowych zmaganiach Ligi Europejskiej. Rywalem w pierwszym pojedynku grupowych rozgrywek był moskiewski Spartak, a więc naprawdę solidny klub wywodzący się z Rosji.

Bardzo dużo dziennikarzy przed tym spotkaniem jednomyślnie twierdziło, że Legii Warszawa niezwykle ciężko może być postarać się o jakieś punkty. Spartak Moskwa przed tym starciem zdawał się przeciwnikiem zdecydowanie trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się naprawdę postarać, by wywalczyć chociażby remis podczas tego pojedynku. Sytuacja w meczu wyglądała jednak trochę inaczej, co bez żadnych wątpliwości jest świetną wiadomością dla fanów futbolu z naszego kraju. Od pierwszych minut meczu zawodnicy szkoleni przez Czesława Michniewicza zagwarantowali zespołowi gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko ustrzelenia gola. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka bez cienia wątpliwości byli bardzo zaskoczeni tym, w jaki sposób to spotkanie rozegrali piłkarze mistrza Polski. Gra mistrza PKO Ekstraklasy była niesamowicie rozważna i mogliśmy zobaczyć w niej koncepcję na to spotkanie. Zapowiadało się na to, iż starcie zostanie zakończone remisowym wynikiem w sytuacji, gdy na tablicy wybiła dziewięćdziesiąta minuta starcia. Jednak wówczas gracze Legii Warszawa wyprowadzili genialną kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu przyjezdnych strzelonym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze na koniec zawodnicy moskiewskiego Spartaka jeszcze starali się strzelić wyrównującą bramkę, jednak brakło im paru minut i to właśnie gracze mistrza rozgrywek polskich mieli możliwość świętować triumf.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy