Utrata punktów mistrza angielskich rozgrywek i bardzo dobry pojedynek w hicie kolejki! Tottenham FC pokonał City po trafieniu w końcówce meczu!

Utrata punktów mistrza angielskich rozgrywek i bardzo dobry pojedynek w hicie kolejki! Tottenham FC pokonał City po trafieniu w końcówce meczu!

Premier League jest w chwili obecnej najlepszą ligą piłkarską na świecie i mnóstwo futbolowych fanów z całego świata tak twierdzi. Angielska Ekstraklasa bardzo długi tworzyła własną renomę, a dobitnym tego dowodem są słupki sprzedaży, które te rozgrywki osiągają co tydzień. Trzeba także mieć na uwadze, że drużyny z Anglii niemalże co roku doskonale rywalizują w pucharach europejskich. To, że w tej chwili panującym triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea FC, a więc drużyna z angielskiej ligi jest tego bardzo dobrym przykładem. Bez żadnych wątpliwości chęć na triumf w tych najistotniejszych rozgrywkach ma również Manchester City. W minionym sezonie gracze mistrza Premier League zakwalifikowali się do wielkiego finału Champions League, lecz tam zmuszeni byli uznać skuteczność drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Dla szkoleniowca mistrza angielskiej ekstraklasy Pepa Guardioli, który w sezonie obecnym zrobi wszystko, żeby zdobyć wymarzone europejskie trofeum był to bez wątpienia spory policzek.

Należy zwrócić uwagę, że mistrz ligi angielskiej jest na doskonałej drodze, żeby sobie uprościć drogę po trofeum Champions League. Udało im się wypracować solidną przewagę nad pozostałymi klubami w angielskiej lidze, co pozwoli im bardziej skoncentrować się na pucharach europejskich. W sobotę jednak gracze mistrza Anglii mierzyli się Tottenhamem Hotspur i bez żadnych wątpliwości nie oczekiwali tak wymagającego pojedynku. Ambitnie wyruszyła z atakami od startu spotkania wyruszyła drużyna Tottenhamu FC, czego wynikiem było trafienie już w 4 minucie pojedynku. gracze Manchesteru City byli zmuszeni ruszyć do odrabiania strat. Z pewnością wielbiciele z Manchesteru byli szczęśliwi, w sytuacji, gdy piłkę do siatki w 36. minucie wpakował Guendogan doprowadzając takim sposobem do wyniku remisowego. W drugiej części tego spotkania do głosu kolejny raz doszli zawodnicy Tottenhamu Hotspur, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Zdawało się, że starcie skończy się triumfem przyjezdnych, ale w 92 minucie z karnego strzelił Mahrez. Sędzia w 95. minucie tego spotkania podyktował karnego dla Tottenhamu FC. Kane zamienił jedenastkę na trafienie i w taki oto sposób zagwarantował wygraną dla swojego klubu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy