W trakcie trwania finału rywalizacji o Puchar Polski mogliśmy obserwować niesamowite spotkanie a także zwycięstwo Rakowa z Częstochowy!

W trakcie trwania finału rywalizacji o Puchar Polski mogliśmy obserwować niesamowite spotkanie a także zwycięstwo Rakowa z Częstochowy!

Pośród sympatyków piłki nożnej z naszego kraju krajowe piłkarskie rozgrywki wzbudzają mieszane odczucia. Bywają takie takie sytuacje, kiedy możemy czuć dumę i chcemy wspierać polskich reprezentantów jak najmocniej się da. Jednakże nie brakuje też takich sytuacji, kiedy na popisy polskich zespołów piłkarskich naprawdę źle się spogląda. W kontekście finałowego meczu zmagań o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na pasjonujący pojedynek i nie było co do tego wątpliwości. Finałowe spotkanie w gruncie rzeczy było niezwykle interesujące i trzeba to zaznaczyć. Lech Poznań oraz Raków z Częstochowy, a więc na tą chwilę dwa najlepsze kluby piłkarskie w Polsce stanęły przeciwko sobie. Te dwa kluby piłkarskie toczą ze sobą bój także o to, kto pod koniec sezonu będzie mistrzem Ekstraklasy.

Z całą pewnością stawka starcia o Puchar Polski była z tego powodu zdecydowanie większa. Ogranie w tak ważnym pojedynku największego przeciwnika do mistrzostwa to z pewnością gigantyczny cios. Te dwa zespoły miały nadzieję na zwycięstwo, ale zwycięzca jak to z reguły bywa mógł być wyłącznie jeden. Zdecydowanie lepszą piłkarską drużyną w przypadku tego pojedynku okazał się Raków Częstochowa. Piłkarze trenowani przez szkoleniowca Papszuna pokazali fenomenalne zdolności piłkarskie. Okazali się drużyną lepszą od Lecha Poznań pod niemal każdym elementem i naprawdę ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż zasługiwali na wygraną. Końcowy wynik meczu finałowego między Rakowem z Częstochowy, a poznańskim Lechem to 3 do 1. Piłkarze Rakowa Częstochowa nieustannie panowali nad sytuacją, a finałowego meczu było naprawdę wiele emocji. Na prowadzenie zdołali wyjść niezwykle prędko, gdyż już w szóstej minucie i już prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. Na chwilę przed końcem pierwszej odsłony Raków z Częstochowy zdobył drugą bramkę, która umożliwiła im wyjść na kolejną połowę z ogromny zapasem. Gracze Lecha Poznań usiłowali nadrobić straty w drugich czterdziestu pięciu minutach, jednak dali radę ustrzelić tylko jednego gola. Do bramki na kilka minut przed zakończeniem pojedynku trafili piłkarze Rakowa Częstochowa i właśnie w ten sposób przypieczętowali swój triumf w finałowym starciu zmagań krajowego pucharu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy