Wielkie przeżycia w starciu finałowym rozgrywek Ligi Europejskiej! CF Villarreal pobił United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar!

Wielkie przeżycia w starciu finałowym rozgrywek Ligi Europejskiej! CF Villarreal pobił United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar!

Duża liczba wielbicieli futbolu oczekuje na batalie finałowe najciekawszych zmagań i nie jest to tajemnicą. Za dwa tygodnie rozpoczną się europejskiej mistrzostwa, co prowadzi do tego iż będziemy świadkami ogromnej ilości spotkań piłkarskich. Jednak zanim to nastąpi na na oczekują starcia finałowe w oglądanych najczęściej zespołowych zmaganiach. Znamy już wygranego tych rozgrywek, gdyż jeden z finałów już za nami. O turnieju Ligi Europejskiej oczywiście tutaj mowa. Parę dni po batalii finałowej Ligi Europejskiej przyjdzie czas na rozpoznanie werdykt w Champions League, jednak w tej chwili chcemy skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły kluby Villarreal CF a także Manchesteru United. W starciu finałowym obecność tych dwóch zespołów zapowiadała, że na fanatyków piłkarskich czekało fantastyczne widowisko. I w rzeczy samej ten mecz był bez wątpienia genialny.

Finał zmagań Ligi Europejskiej grany był na murawie gdańskiej Lechii w Polsce i rozsądnie będzie mieć świadomość tego. Z całą pewnością to spory rozgłos dla Polski, iż mieliśmy szansę ugościć dwie tak fantastyczne drużyny. Emery jest opiekunem drużyny Villarreal CF i słynie z tego, iż jest w stanie zdobywać trofea w finałowych bataliach turnieju Ligi Europy. Prowadzony przez niego zespół nie był faworytem bukmacherów w starciu z United z Manchesteru, ale to właśnie oni byli w stanie strzelić otwierającą wynik bramkę w tym spotkaniu. Ole Gunnara Solskjaer'a podopieczni zdołali strzelić wyrównującą bramkę. Ten mecz zakończył się remisem i dlatego arbiter prowadzący mecz był zobligowany zaprosić oba kluby na 30. minutową dogrywkę. Fani piłki nożnej w trakcie dodatkowego czasu gry nie mieli szansy podziwiać goli i dlatego sędzia prowadzący spotkanie zaprosił zawodników na konkurs rzutów karnych. Jedenastki jest loterią i dobrze zdawać sobie sprawę z tego faktu. Lepszą ekipą w pojedynku tym okazał się Villarreal prowadzony przez Emery'ego Unai'a, który wygrał wynikiem 11:10. Był to bardzo dobry konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc bramkarza United z Manchesteru zadecydowało o triumfie hiszpańskiej drużyny.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy